Вторник, 02 Июнь 2020 03:00

Пільги для чорнобильців. Вінничани можуть повернути гроші за поїздки Україною


  • Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
  • 1
Пільги для чорнобильців. Вінничани можуть повернути гроші за поїздки Україною
Пільгу на поїздки раніше сплачував держбюджет, але з 2016 року перестали це робити. Тепер компенсацію для чорнобильців-вінничан виділятимуть з бюджету міста / Фото: info.uz.ua
  • Чорнобильці, які проживають у Вінниці чи Десні, можуть отримати відшкодування вартості квитків на поїздки в межах України.
  • До 100% витрачених коштів на квитки отримають чорнобильці першої категорії, а для другої категорії — 50%. Щоправда, таке відшкодування можна отримати лише один раз на рік.
  • Розказуємо, на які поїздки дадуть компенсацію, скільки можна отримати та про інші нюанси порядку, ухваленого міською владою.

Виконком міськради 28 травня ухвалив Порядок надання пільги на проїзд для чорнобильців першої і другої категорії, що прописані на території Вінницької міської ОТГ (Вінниця і Десна). За цим порядком чорнобильці можуть проїхати залізничним або автотранспортом в межах України (туди і назад) і повернути частину сплачених грошей за квитки. Щоправда, цією пільгою можуть скористатися лише раз на рік.

Об этом сообщает Редакция news

200 тисяч на відшкодування

Керівниця департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова розказала, що раніше така пільга в чорнобильців була коштом державного бюджету, але після 2016 року — держава перестала відшкодовувати витрати на поїздки.

— Частина чорнобильців мають статус особи з інвалідністю війни, тому можуть їздити безкоштовно по талонах. Але є ті люди, що такого статусу не отримали, — говорить Войткова. — Враховуючи, що вони мають пільги, було дано доручення міського голови опрацювати алгоритм, як вони можуть ними скористатися. Для цього спілкувалися з колегами з інших регіонів, де запровадили відшкодування з місцевих бюджетів.

Як результат, соцзахистом було напрацьовано порядок компенсації, який зачепить біля 400 чорнобильців. На їхні поїздки протягом року закладено орієнтовно 200 тисяч гривень з міського бюджету.

— Ми брали усереднені ціни по поїздкам залізницею та автотранспортом всередині України. Перша група чорнобильців зможе отримати компенсацію в середньому 600 гривень, а друга — 300 гривень, — розказує директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.

Які є нюанси

Отож, за порядком, проїзд з відшкодуванням вартості квитків можна отримати один раз на рік. Для цього потрібно бути на обліку в Єдиному держреєстрі осіб, що мають право на пільги в департаменті соцполітики і проживати на території Вінницької міської ОТГ.

Перша категорія чорнобильців може отримати 100% від вартості проїзду, друга категорія — 50% від вартості квитків.

Однак, є обмеження на тип поїздки. Компенсують ціну квитків у вагонах плацкарт, купе або за місця у вагонах другого класу «Інтерсіті». З автобусами ще суворіше — відшкодують поїздки лише між селами і містами Вінницької області.

При цьому пільговику не виплатять кошти за додаткові послуги (чай, постіль в поїздах тощо) і якщо поїздка транспортом міського і приміського сполучення була на відстань до 50 кілометрів від Вінниці.

Якщо підпадаєте під всі критерії, то потрібно зробити наступне:

  • написати заяву на ім’я директора Департаменту соціальної політики міської ради (в довільній формі) про відшкодування вартості проїзду із зазначенням рахунку, відкритого в установі уповноваженого банку, або номеру поштового відділення «Укрпошти»;
  • зробити копію паспорта; посвідчення пільговика-чорнобильця першої або другої категорії. Плюс, взяти з собою оригінали документів;
  • взяти квитки, на які хочете отримати відшкодування. Важливо: на них має бути ваше прізвище та ініціали.

Ці документи подати до одного з управлінь соцзахисту — «Прозорі офіси» на Замостянській, 7 та Космонавтів, 30.

Коли дадуть компенсацію

Подані заяви і документи звіряють з реєстром пільговиків. Протягом п’яти робочих днів департамент соцполітики складає перелік і передає його на департамент фінансів, який також протягом п’яти робочих днів має перерахувати кошти на рахунок соцзахисту. І, врешті-решт, департамент соцполітики протягом п’яти робочих днів повинен перерахувати гроші на рахунки пільговиків, відкриті у банках або на зазначені чорнобильцями поштові відділення.

За нашими приблизними підрахунками чорнобильці, які поїдуть у справах чи в подорож і подадуть пакет документів 22 червня, зможуть отримати свою компенсацію не раніше ніж 24 липня: перелік на відшкодування складають до 3 числа, плюс опрацьовують різні департаменти ще 15 робочих днів.

— Хто має ще право на відшкодування проїзду за законодавством? — питає журналіст.

— Особи з інвалідністю війни, учасники бойових дій, які їздять по талонах, що дають право пільгового проїзду в межах України. Оплата їхніх перевезень здійснюється з державного бюджету, — сказала директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.

Ознайомитися з Порядком компенсації чорнобильцям можна за цим посиланням.

З червня, нагадаємо, почали оформлювати муніципальні виплати. Дадуть до 500 гривень

Читайте також:

Дають гроші на зарплати робітникам. Як бізнес може отримати допомогу від центру зайнятості

Чому під час карантину стоять черги біля Картсервісу

Гроші з бюджету Вінниці дають на ліки, операції та навіть оплату комуналки


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/pilgi-dlya-chornobiltsiv-vinnichani-mozhut-povernuti-groshi-za-poyizdk-11066413.html”