Філія «Центр управління промисловості» визначила переможців 10 тендерів на постачання дерев’яних шпал не просочених. Нагадаємо, що місяць тому залізниця вже заключила договори на 27 мільйонів гривень з трьома фірмами, 2 з яких були зареєстровані за кілька тижнів до оголошення тендерів.

Цього разу переможцем 9 тендерів 3 10 на суму 30 мільйонів гривень стала фірма «Хмарочос Плюс» депутата Кам’янко-Бузької районної ради Львівської області Войтовича Михайла Зіновійовича. Щоправда в своїй декларації депутат не зазначив наявність у нього корпоративних прав, хоч мешканець села Сапіжанка є також власником ряду інших фірм.

ТОВ «Хмарочос Плюс» почала перемагати в державних тендерах тільки з 2017 року і поки єдиним замовником є ЦУП. Загальна сума виграних тендерів на постачання не просочених шпал для залізничною філії на даний момент складає 42 мільйони гривень.

12106969_1641836586033555_3641421797002304805_n

Фото з Фейсбук сторінки районної організації

Конкурентом в більшості тендерів ТОВ «Хмарочос Плюс» стала фірма «Атріон», яка також зареєстрована в Кам’янко-Бузькому районі.

В довідці про штат працівників, які будуть виконувати замовлення залізниці ТОВ «Хмарочос Плюс» зазначило, що має 4 працівники адміністрації та 4 робітники: 2 оператори стрічкової пилорами, помічник оператора та рамник.

Таким чином 4 працівники мають виконати контракт на 42 мільйони гривень.

шпала

Нагадаємо, що в минулому році Укрзаізниця витратила 130 мільйонів на придбання брусів хвойних для шпал. Незважаючи на те, що єдиним постачальником деревини в Україні є державні лісгоспи, залізниця закуповує брус через приватні фірми, які виконують просту механічну функцію розпилу кругляка деревини на бруси 18×25 см та 16×23 см і отримують за це мільйонні доходи.

Стосовно закупівель дерев’яних шпал в минулому році НАБУ відкрито кримінальну справу проти посадовців Укрзалізниці за штучне завищення вартості товару. В серпні 2016 року організатора заволодінням державними коштами (високопосадовця Укрзалізниці, ім’я якого не розкривається) було затримано та оголошено суму привласнених коштів близько 13,6 мільйонів гривень та накладено арешт на рахунки підконтрольного підприємства на суму 21 мільйон гривень.

Цьогорічної закупівлі шпал має вистачити щонайменше на 60 кілометрів колій. На виготовлення такої кількості дерев’яних брусів під шпали буде перероблено близько 25 тисяч кубічних метрів хвойних порід або близько 70 тисяч дерев. А це понад 50 гектарів лісових насаджень.