Вторник, 13 Июнь 2017 09:39

Народний депутат України Руслан Сольвар пропонує покращити систему державних закупівель ліків для тяжкохворих українців

Спеціальна державна програма могла б допомогти українцям, що страждають від тяжких хвороб, отримувати необхідні їм ліки. Таку думку висловив народний депутат України Руслан Сольвар.

 

Хоча за минулі декілька років зробили декілька вдосконалень для системи закупівлі ліків, все ж таки проблеми з постачанням необхідних препаратів для важкохворих українців залишається. Ці люди не можуть чекати понад місяць, поки пройде тендер для закупівлі та в державних лікарнях з’являться необхідні ліки — адже іноді в людини на лікування залишаються всього декілька днів та навіть годин.

 

«Люди не повинні страждати через безглузду бюрократію. А розробка такої програми має відбуватися із залученням представників громадськості, аби якомога краще врахувати потреби хворих», прокоментував Руслан Сольвар.

 

Як відомо, в Україні часті випадки, коли важкохворі українці несвоєчасно отримують ліки та необхідну медичну допомогу від держави. Через бюрократичну систему процес закупівлі медичних товарів йде дуже довго адже для того, щоб медичний заклад зміг оперативно закупити лікарські засоби чи медичну техніку, необхідно пройти багато інстанцій.

 

Нардеп вже відправив запит зі своїм проханням до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, відповідних міністерств та відомств. В його зверненні пропонується сумісно розробити програму забезпечення лікарськими засобами, яка б впровадила своєчасну закупівлю для важкохворих українців. Таким чином люди, що негайно потребують певних препаратів, зможуть отримати їх в державних лікарнях.