Пятница, 10 Июль 2020 03:00

Про зняття санкцій із Росії сьогодні мова йти не може – Єрмак

Єрмак: Україна демонструє чітку, принципову позицію, що відповідає інтересам нашої держави, і налаштована на мирний процес

Ні про яке зняття санкцій із Росії не може йтися, про це на зустрічі з журналістами заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє "Укрінформ" 10 липня.

Об этом сообщает Москов пост

За його інформацією, цю позицію підтвердили представники Франції та ФРН під час зустрічі політичних радників лідерів держав – учасниць нормандського формату, яка відбулася 3 червня в Берліні.

"Є чітка позиція, ні в кого немає жодних сумнівів, що вона відповідає "Мінську"... І тому я вважаю дуже важливим, що і з боку, наприклад, німецького представника, пана [радника федеральної канцлераки ФРН Ангели Меркель із зовнішньополітичних питань і питань безпеки Яна] Гекера, а потім і пана [радника президента Франції Еммануеля] Бона можна було почути, що сьогодні жодних умов навіть розглядати чи думати про зняття санкцій не може бути", – підкреслив Єрмак.

За його словами, Україна демонструє чітку, принципову позицію, що відповідає інтересам нашої держави, і налаштована на мирний процес.

Наступний саміт у нормандському форматі має відбутися найближчими місяцями, про це глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив 10 липня.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС, зокрема такий, що забороняє європейським компаніям інвестувати у Крим (цей пакет було затверджено у грудні 2014 року). Європейським і заснованим у ЄС компаніям також заборонено купувати нерухомість або організації у Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати пов’язані з цим послуги; європейським туроператорам заборонено пропонувати відпочинок на окупованому півострові.

У грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти російських газопроводів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що для добудови газопроводу Росія може використати російське трубоукладне судно "Академік Черський". Його було перекинуто з далекосхідного порту Находка в Балтійське море. Наразі трубоукладник у територіальних водах Німеччини – у порту Мукран.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-pro-znjattja-sanktsij-z-rosiji-sogodni-mova-jti-ne-mozhe-jermak-1508816.html”