Четверг, 27 Июль 2017 11:52

Руслан Сольвар пропонує заборонити ЖКГ стягувати плату за свої послуги без укладення договору з кінцевим споживачем

Народний депутат України Руслан Сольвар пропонує на законодавчому рівні заборонити комунальникам вимагати від громадян сплачувати послуги, поки не отримані достовірні данні про встановлення договірних відносин між виконавцем та споживачем цих послуг.

 

Зокрема, в таких договорах мала би чітко визначатись відповідальність за недотримання умов договору обома сторонами. Але всі ЖКГ — незалежно від їх форми власності та відомчого підпорядкування — уникають відповідальності за свої дії, хоча чинний Закон України «Про житлово-комунальні послуги» зобов'язує житлово-комунальне підприємство підготувати та укласти зі споживачем договір на надання послуг. Лише згідно з цим договором має щомісячно нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

 

Через відсутність договору споживач фактично не може отримати інформацію про кількість та якість наданих йому житлово-комунальних послуг, не може контролювати якість цих послуг та вимагати покращення, а головне — не може подати скаргу через уповноважений орган захисту прав споживачів у судовому порядку чи будь-яким іншим чином, передбаченим законодавством, якщо послуги взагалі не надаються або надаються погано.

 

Житлово-комунальні підприємства під будь-яким приводом намагаються ухилитися від укладення договорів, уникаючи таким чином відповідальності за надання неякісних послуг або взагалі повну бездіяльність. Запропонований нардепом Сольваром законопроект має доповнити статтю 32 Закону новим положенням: «Виконавець не має права надавати споживачу платіжний документ за житлово-комунальні послуги до укладення договору, передбаченого підпунктом 3 пункту 2 статті 21 та статті 26 цього Закону. Якщо ця правка буде прийнята, комунальники не зможуть вимагати оплати своїх послуг без попереднього укладення договору з кінцевим споживачем.

 

«Переконаний, що жителі нашого округу, а особливо міст Фастів та Макарів, мають право знати, за що вони платять комунальникам, і вимагати повного надання оплачених послуг, — додав Руслан Сольвар. — Тоді й парадні будуть у нас охайними, будинки доглянутими, а території — прибраними. Прийняття цього законопроекту дозволить споживачам контролювати якість наданих виконавцем послуг та їх відповідність встановленим тарифам».