Вторник, 20 Октябрь 2020 03:00

В Україні почали розробку власної COVID-вакцини — Зеленський

В Україні провели доклінічну фазу дослідження оригінального українського кандидата у вакцини від коронавірусу.

Об этом сообщает Москов постПро це повідомили в Офісі президента за підсумками наради за участі Володимира Зеленського з українськими науковцями.


За словами президента, представлені на нараді результати доклінічного дослідження показують «позитивну тенденцію».


Читайте також:
У чому головна проблема підготовки вакцини від коронавірусу


«Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини», — сказав Зеленський.


Доклінічні дослідження прототипу української вакцини тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини.


За словами одного з розробників Михайла Фаворова, нинішня розробка дає змогу припустити, що українська COVID-вакцина допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують.


Зі свого боку міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що регулятор буде сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних клінічних фаз дослідження вакцини.


В ОП додали, що про розробку вакцини будуть інформувати відповідно до «можливостей розкриття інформації».


Читайте також:
Вакцина не допоможе? Медики розповіли, скільки доведеться чекати завершення карантину від коронавірусу


Наразі у світі немає жодної вакцини від коронавірусу, яка б пройшла всі етапи дослідження та була визнана ефективною та безпечною.


Американські фармацевтичні гіганти сподіваються, що COVID-вакцина з’явиться в обмеженому доступі до кінця 2020 року, а її масове застосування розпочнеться вже в 2021 році.


Редактор: Оксана Соломка


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/koronavirus-zelenskomu-pokazali-prototip-ukrajinskoji-vakcini-novini-ukrajini-50118906.html”