Вторник, 02 Март 2021 02:00

Україна відправить у Лондон 350 зразків для виявлення нових штамів COVID-19 – Степанов

Степанов: Обладнання потребує суттєвої модернізації

Україна надішле в лабораторію в Лондон (Великобританія) 350 зразків для виявлення нового, заразнішого, штаму COVID-19. Про це 2 березня заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі програми "Хард з Влащенко", відео опубліковано на YouTube-каналі "Україна 24".

Об этом сообщает Правда ЮА

"Для того, щоб дослідити мутацію штамів, треба, відповідно, розкласти цей вірус, цей біоматеріал, секвенування – є такий термін. Ми, на жаль, тільки створюємо відповідні лабораторії, замовили відповідне обладнання. У нас є в Інституті мікробіології, але те обладнання потребує суттєвої модернізації, ми цим займаємося", – заявив Степанов.

За його словами, у клініку "Шаріте" в Берліні надсилали 200 зразків. Щодо 48 із них надійшла відповідь, що в Україні циркулюють "італійський", "іспанський" штами, але мутованого "британського" та "південноафриканського" немає.

"Чекаємо решту, окрім цих 48 зразків, і зараз відправляємо ще 350 зразків у Лондон безпосередньо в лабораторію", – зазначив він.

Степанов додав, що зразки взяли в Івано-Франківській області й передали в Інститут мікробіології.

"Вони більший термін будуть робити", – зазначив глава МОЗ.

26 лютого головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомляв, що у країні поки не підтверджено циркуляції "британського", "південноафриканського" або "бразильського" штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 2 березня в Україні коронавірус підтвердили у понад 1,35 млн осіб, 26,2 тис. пацієнтів померли, приблизно 1,17 млн одужало.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше і сильніше вражає молодих та здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними МОЗ країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражено саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів із контролю та профілактики захворювань (CDC), уперше бразильську мутацію P.1 виявили у чотирьох мандрівників із Бразилії, яких протестували під час планового обстеження в аеропорту "Ханеда" (Токіо, Японія). 26 січня "бразильський" штам виявили у США. Перші випадки "бразильського" штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/ukrajina-vidpravit-do-londona-350-zrazkiv-dlja-vijavlennja-novih-shtamiv-covid-19-ndash-stepanov-1542264.html”