Суббота, 05 Октябрь 2019 00:00

США скасовують візи для громадян Польщі

США скасовують візи для громадян Польщі

Президент США Дональд Трамп офіційно дозволив включити Польщу в американську програму скасування віз. Тепер поляки зможуть перебувати у США з метою бізнесу чи туризму до 90 днів без візи. Об этом сообщает zonamedia.in.ua со ссылкой на СМИ.

Скасування віз Трамп для громадян польщі Трамп анонсував ще минулого місяця, про це повідомляє польске видання PAP.

Це цікаво: У Польщі висловилися проти відновлення формату G8 за участі РФ

За деякий час до цього відсоток відмов у візових зверненнях до консульств США у Польщі вперше в історії впав нижче 3%. Такою є необхідна умова для відповідності безвізовій програмі США.

Польські ЗМІ уже назвали це рішення Трампа історичним. Вони також повідомляють, що про це американський лідер мав оголосити під час свого візиту до Польщі, що мав би розпочатись 31 серпня.

Тоді Трамп мав взяти участь у заходах, присвячених 80-й річниці початку Другої світової війни. Однак американський президент відмовився від поїздки через ураган "Доріан", який насувався на США.

Які стосунки між Польщею та США?

Віцепрезидент США Майк Пенс після розмови з президентом Польщі Анджеєм Дудою, коли серед іншого обговорювали і питання скасування віз, дуже позитивно оцінив стосунки між двома країнами. Тоді він сказав, що американсько-польський альянс ніколи не був таким сильним, як сьогодні.

Скасування віз – не єдиний крок до зближення США та Польщі. Зокрема, Вашингтон має намір розширити присутність американських солдатів у країні. Так, Трамп і Дуда уже підписали декларацію про нарощення співпраці у сфері оборони. Тепер до Польщі прибудуть ще 1000 військових США. Ймовріно, приїдуть вони із військових баз, розташованих в інших європейських країнах.


Джерело статті: “http://24tv.ua/ssha_skasovuyut_vizi_dlya_gromadyan_polshhi_n1214925”