Главная>>Разное>>Аж ось — і «пігулки від старості»
Понедельник, 30 Ноябрь -0001 00:00

Аж ось — і «пігулки від старості»

Шведські й російські вчені провели спільне дослідження для створення ефективного засобу проти старіння. Експерименти проводилися за допомогою генетично модифікованих мишей. Нині за результатами цього дослідження вже створюються ліки від старості. Об этом сообщает 0322ua.com со ссылкой на СМИ.

Наукова робота велася зі своєрідними станціями виро­блення енергії для клітин — мітохондріями, які створюють всю енергію всередині клітини. Але мітохондрії виробляють і побічні продукти, такі як вільні радикали й реактивні спо­луки кисню, що відіграють важливу роль у процесі старіння.

Шкоді, якої завдають реактивні сполуки кисню, можна за­побігти за допомогою антиоксидантів, і в даному науковому дослідженні використовувався синтетичний антиоксидант «SkQ1», що прицільно діє на мітохондрії.

Шведські вчені використовували мишей, які зазнали гене­тичного впливу для прискорення старіння. Ці миші живуть менше року, тобто в два рази менше, ніж звичайні миші, що живуть у середньому два роки. Ознаки старіння у цих мишей — зниження ваги, більш низька температура тіла, остеопороз, більш тонка шкіра, загальмований естроген­ний цикл у самок — з’являються вже на сотий день життя. Всі ці прояви старості сповільнилися або взагалі не вини­кли у мишей, котрим у питну воду додавали малі дози «SkQ1».

«Ця робота має велике значення як з теоретичної, так і з практичної точок зору. З одного боку, вона показує ключову роль активних форм кисню, що виробляються мітохондріями, в старінні організму ссавців. З іншого боку, відкривається шлях до лікування старіння антиоксидан­тами, специфічно націленими на мітохондрії», — зазначив співавтор дослідження Володимир Скулачов. Саме він виділив молекулу «SkQ1».

Наступним кроком стане створення препарату для людей на основі «SkQ1». Ці ліки нині проходять клінічні досліджен­ня. Якщо їх схвалять, вони можуть з’явитися на ринку вже через два-три роки.

 

Джерело статті: газета “Житомирщина”