Главная>>Разное>>Кульгають кури
Понедельник, 30 Ноябрь -0001 00:00

Кульгають кури

Почали кульгати кури. Що робити? Об этом сообщает vestifinance.in.ua со ссылкой на СМИ.

Світлана СУРМА, Івано-Франківська область.

 

На жаль, авторка лис­та не дала детальної інформації. Це явище спостерігається у кількох курей чи всього стада? Чи є ще якісь підстави для за­непокоєння? У яких умовах утримує птицю?

Кульгання може бути од­нією з ознак багатьох хво­роб або виникати внаслі­док незадовільних умов утримання чубарок. Буває, птиця падає, стає на одну лапу, но­ги роз’їжджаються. Причинами кульган­ня можуть бути трав­ми лап, розтягнення зв’язок, пошкоджен­ня нервів чи м’язів, інфекція, вивихи, забиття, переломи тощо. Курка може кульгати через ослаб­лення після хвороб, авітаміноз, рахіт, на­кульгувати на одну або обидві лапи, мож­ливі набряки, підви­щення температури в ураженому місці, птиця лежить на міс­ці або падає під час ходьби. Через біль кури можуть погано їсти та виснажуватися, несу­чість знижується.

Таку птицю до з’ясування причин треба ізолювати й оглянути. За нею уважно спостерігають: як поводить­ся, чи несеться, чи є апетит. Якщо кульгання спричине­не травмами, уражені міс­ця обробляють перекисом водню, йодом або зеленкою та повноцінно годують із до­даванням вітамінів. Кури можуть кульгати внаслідок таких хвороб, як артрит, тендовагініт (за­палення сухожиль) та інші. Причинами артриту часто бувають тіснота в курят­нику, волога підстилка, не­якісні корми, травми. Спри­чинити його також можуть захворювання нирок, хво­роба Марека і навіть саль­монельоз. Через великі розміри та швидкий ріст можуть потерпати від цієї біди бройлери.

Дуже важливий профі­лактичний захід — чисто­та у пташнику. Його треба добре провітрювати, але без протягів, він має бути сухим, світлим, просторим, особливо курчатам для ру­ху. Їм треба регулярно гуля­ти, адже під дією сонячного проміння краще виробля­ється вітамін «D», необхідний для формування міцного кісткового апарату. Якщо курчата недоотримують його, розвивається рахіт: затримка росту, слабкість, зокрема й у кінцівках. Во­ни кульгають, втрачають апетит.

Слід повноцінно го­дувати птицю, забез­печувати вітамінами. Іноді цього достатньо, щоб кури перестали кульгати. Дуже важли­вий у раціоні кальцій. У пташнику та на ви­гулі стежать, щоб туди не потрапляли гострі предмети, якими пти­ця може поранитися.

Якщо господар вжив усіх заходів, а кульган­ня не минає, таку пти­цю вибраковують. Як­що причини кульгання не були встановлені, тушки краще не спо­живати. За масової хвороби замінюють усе стадо, а пташник знезаражують. Курчат купують лише там, де є змо­га пересвідчитися, що вони отримали всі необхідні для їхнього віку щеплення.

Швидкий і точний діагноз може поставити лише вете­ринар. Нерідко допомогти птиці просто, поліпшивши середовище утримання та збагативши корм віта­мінами.

Лідія ГЕРАЩЕНКО.

 

Джерело: газета «Порадниця»