Вы находитесь здесь:Главная>>Новости>>Як вирішити проблему із продажем землі - знають у “ВОЛІ”
Суббота, 15 Апрель 2017 16:17

Як вирішити проблему із продажем землі - знають у “ВОЛІ”

Проти негайного розпродажу земель українських селян виступила партія “ВОЛЯ”. Політична сила натомість висловилася на підтримку створення ринку землі на цивілізованих умовах.

Про це повідомив нардеп від “ВОЛІ” Юрій Дерев’янко в українському парламенті, під час виступу 14 квітня.

ВОЛЯ” проти того, щоб землі швидко і необдумано розпродавалися”, - повідомив депутат.

Він назвав дії влади злочинними, оскільки та взяла на себе зобов’язання негайно продавати землі селян відповідно до підписаного з МВФ меморандумом.

З боку Президента, уряду, міністра фінансів і голови Нацбанку – це злочин”, - говорить Ю. Дерев’янко.

За його словами, політична партія “ВОЛЯ” прагне поступового переходу до продажу земель і до формування цивілізованого ринку. Для цього парламентар запропонував 5 кроків.

По-перше, ринок має бути прозорим щодо оренди паїв. По-друге, власники паїв повинні мати юридичний захист. По-третє, передавати землі за межами населених пунктів треба законно – на основі проекту закону №4355.

Гройсман повідомив, що підтримає цей проект. Адже нам треба здолати корупцію і покінчити із дерибаном землі з боку Держгеокадастру”, - каже волієць.

Четвертий крок, на думку Ю.Дерев’янка, полягає у впровадженні програми держпідтримки сімейних фермерських господарств, а п’ятий – в створенні онлайн-системи аукціонів продажу земель.

Коли будуть спроби розпродати землю швидко, то це означатиме, що влада підтримує олігархів і великі холдинги, що захочуть купити земельні ділянки за безцінь. Тому ми виступаємо проти такого підходу”, - каже депутат від “ВОЛІ”.

За його словами, звичайні українці від форсованого продажу землі програють.

Наші аграрії ще не стали на ноги, і фермерський клас ще не є сформованим”, - наголосив народний обранець.

Нагадаємо, що цього тижня проект закону 4355 внесли для розгляду Верховною Радою. Але поки черга до нього не дійшла. Очільник уряду В. Гройсман пообіцяв Дерев'янку, що представники Кабміну цей закон підтримають у повному складі.